Збільшити розмір шрифту Одесский форум

10.03.2020

Головна | Новини

Нотаріусам надані повноваження з прийняття та видачі документів для проставлення апостиля на офіційних документах

7 березня 2020 року набрав чинності наказ Міністерства юстиції України від 27 лютого 2020 року № 702/5 «Про внесення змін до Порядку проставлення апостиля на офіційних документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України».

Так, відповідно до якого нотаріусам надані повноваження з прийняття та видачі документів для проставлення апостиля на офіційних документах, що оформляються нотаріусами України, а також на документах, що видаються органами юстиції та судами.

Крім того, з 10 березня 2020 року нотаріусами буде використовуватися печатка для проставлення апостиля, зразок та опис якої визначено у додатку 2 до Порядку проставлення апостиля на офіційних документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 11 листопада 2015 року № 2268/5.

З урахуванням наданих повноважень,  нотаріусам державних нотаріальних контор та приватним нотаріусам необхідно буде пройти навчання в Державному підприємстві «Національні інформаційні системи» в Електронному реєстрі апостилів для подальшого отримання доступу до нього.