Збільшити розмір шрифту Одесский форум

09.10.2020

Головна | Новини

Державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу стосовно зміни керівників закладів культури на тимчасово окупованих територіях

З 05 лютого 2020 року центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сферах культури та мистецтв, протягом періоду тимчасової окупації окремих територій Донецької та Луганської областей, Автономної Республіки Крим та міста Севастополя – Міністерству культури та інформаційної політики, надано повноваження призначати та звільняти керівників закладів культури на тимчасово окупованих територіях Автономної Республіки Крим і міста Севастополя, Донецької та Луганської областей, які до початку тимчасової окупації не належали до сфери управління Донецької, Луганської обласних державних адміністрацій, відповідних військово-цивільних адміністрацій у разі їх утворення. Водночас, від вищезазначених повноважень звільняються відповідні органи місцевого самоврядування.

Крім того, законодавством встановлено перелік документів, що подаються для державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (далі – Єдиний державний реєстр), одним з яких є примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) рішення уповноваженого органу управління юридичної особи про зміни, що вносяться до Єдиного державного реєстру. Таке рішення повинно бути оформлено з дотриманням вимог, встановлених законом, та відповідати чинному законодавству. Відповідно до чого, міністерство у межах своїх повноважень, видає накази, які підписує міністр.

Отже, у випадку прийняття центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сферах культури та мистецтв, рішення про призначення або звільнення керівника закладу культури на тимчасово окупованих територіях, оформлюється у формі наказу Міністерства культури та інформаційної політики України.