Збільшити розмір шрифту

21.11.2022

Головна | Новини

Щодо поновлення та надання доступу до реєстрів Міністерства юстиції України

Міністерство юстиції України листом від 16 листопада 2022 року № 108455/8.4.1/32-22 (далі – лист Міністерства юстиції України) повідомляє таке.

Пунктом 1-2 постанови Кабінету Міністрів України від 06 березня 2022 року № 209 «Деякі питання державної реєстрації та функціонування єдиних та державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції, в умовах воєнного стану» (далі – Постанова 209) установлено, що протягом дії воєнного стану припиняється доступ користувачів до єдиних та державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції (далі – реєстри Мін’юсту), в межах адміністративно-територіальних одиниць, перелік яких затверджується Міністерством юстиції (наказ Міністерства юстиції України від 01 квітня 2022 року № 1307/5, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 05 квітня 2022 року № 386/37722).

Поновлення чи надання доступу користувачів до реєстрів Мін’юсту здійснюється лише щодо адміністративно-територіальних одиниць, що не входять до Переліку адміністративно-територіальних одиниць, в межах яких припиняється доступ користувачів до єдиних та державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції, в умовах воєнного стану (далі – Перелік). У разі, якщо адміністративно-територіальну одиницю не виключено з  Переліку попри її деокупацію, користувач реєстрів Мін’юсту може звернутися до Міністерства юстиції України з пропозицією щодо виключення такої  адміністративно-територіальної одиниці з Переліку.

Важливо, що доступ до реєстрів Міністерства юстиції України не поновлюється автоматично!

Для поновлення доступу користувачам до реєстрів Мін’юсту, які НЕ є державними реєстраторами прав на нерухоме майно та/або державними реєстраторами юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі – державні реєстратори), відповідному органу державної влади чи органу місцевого самоврядування необхідно звернутися до місцевої філії державного підприємства «Національні інформаційні системи» (далі – ДП «НАІС»), що є технічним адміністратором реєстрів Мін’юсту.

Для поновлення доступу користувачам до реєстрів Мін’юсту, які є державними реєстраторами, відповідному органу державної влади чи органу місцевого самоврядування необхідно звернутися до Міністерства юстиції.

Міністерство юстиції після проведення перевірки самостійно інформує ДП «НАІС» про поновлення доступу до реєстрів Мін’юсту певному державному реєстратору. Жодних інших звернень, у тому числі до ДП «НАІС», робити не потрібно.

Процедура надання доступу до реєстрів Мін’юсту застосовується до тих користувачів, що не мали відповідного доступу станом на 24 лютого 2022 року.

Процедура надання доступу користувачів до реєстрів Мін’юсту врегульована Порядком забезпечення доступу осіб, уповноважених на здійснення реєстраційних дій, до Єдиних та Державних реєстрів, створення та забезпечення функціонування яких належить до компетенції Міністерства юстиції України, затвердженим наказом Міністерства юстиції від 15 грудня 2015 року № 2586/5, зареєстрованим в Міністерстві юстиції 15 грудня 2015 року за № 1568/28013.

Для отримання доступу користувачам до реєстрів Мін’юсту, які НЕ є державними реєстраторами, відповідному органу державної влади чи органу місцевого самоврядування необхідно звернутися до місцевої філії ДП «НАІС». Жодних інших звернень, у тому числі до Міністерства юстиції, робити не потрібно.

Слід зазначити, що станом на 16 листопада 2022 року постановою 209 не передбачено можливості надання доступу до реєстрів Мін’юсту для державних реєстраторів.

Водночас Міністерством юстиції ініційовано зміни до постанови 209, прийняття яких Урядом дозволить надавати доступ державним реєстраторам, що станом на 24 лютого 2022 року не мали такого доступу до реєстрів Мін’юсту.

Детальніше про: зміни до Переліку для подальшого поновлення чи надання доступу до реєстрів Мін’юсту; поновлення доступу до реєстрів Мін’юсту; надання доступу до реєстрів Мін’юсту; строки та особливості відновлення/надання доступу державним реєстраторам; отримання відомостей з Єдиного державного реєстру/Державного реєстру прав можна дізнатися з листа Міністерства юстиції України за посиланням: https://drive.google.com/file/d/1NNyFzEBPRLZPh0sYyQV3QjMA3t8oTs55/view