Збільшити розмір шрифту

17.10.2022

Головна | Новини

Відображення відомостей про засновників (учасників) в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань щодо ОСББ, кооперативу, садівничого товариства, благодійної організації

Міністерство юстиції України з метою формування єдиної практики застосування законодавства у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань листом від 11 жовтня 2022 року № 93308/8.4.3/32-22 (далі – лист Міністерства юстиції України) повідомляє наступне.

Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення механізму протидії рейдерству» від 12 травня 2022 року № 2255-IX внесено зміни, зокрема, до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» (далі – Закон), а саме до пункту 8 частини другої статті 9 Закону.

Законом, з урахуванням змін, встановлено, що в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі – ЄДР) в частині відомостей про юридичну особу, крім державних органів і органів місцевого самоврядування як юридичних осіб, містяться відомості про перелік засновників (учасників) (крім акціонерних товариств, громадських формувань).

Уточнень щодо об’єднань співвласників багатоквартирного будинку, кооперативів тощо вказані норми Закону як не містили до змін, так і не містять зараз. Тобто врегулювання вказаних відносин на законодавчому рівні не змінилось, крім таких суб’єктів цивільних відносин, як благодійні організації.

З листом Міністерства юстиції України можна ознайомитися за посиланням: 

https://drive.google.com/file/d/1ZUoqJhkYrFVP_uiiGLcluI6JYRYzkLNu/view?usp=sharing