Збільшити розмір шрифту

14.10.2022

Головна | Новини

Порядок видачі витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян

Особа має право звернутися за витягом з Державного реєстру актів цивільного стану громадян незалежно від місця її проживання та реєстрації акту цивільного стану.

Фізична особа при досягненні 16-річного віку має право на отримання витягу з Реєстру стосовно відомостей про себе та про своїх родичів за умови пред’явлення паспорта чи паспортного документа і документів, що підтверджують родинні стосунки. Право на отримання витягу з Реєстру мають представники фізичної особи.

Видача витягів з Реєстру здійснюється відділами ДРАЦС при підтвердженні права особи на отримання таких документів та, в окремих випадках, родинних відносин між заявником і особою, щодо якої складено актовий запис цивільного стану.

Документи про державну реєстрацію актів цивільного стану іноземців, осіб без громадянства та громадян України, які проживають за кордоном, витребовуються через дипломатичні представництва та консульські установи України за кордоном, а також через Міністерство закордонних справ України за заявою або анкетою (установленого зразка), підписаною особою, яка витребовує документи.

Водночас інформуємо, що законодавством України не передбачено видачу документів про державну реєстрацію актів цивільного стану в електронному вигляді.

Наразі забезпечено можливість подання фізичними особами заяв у сфері державної реєстрації актів цивільного стану в електронній формі через Портал Дія.

Відповідні заяви повинні містити електронний підпис, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, фізичної особи або бути підписаними під час її особистого звернення до відділу ДРАЦС.
До заяв про видачу витягу з Реєстру додаються відскановані копії паспорта, паспортного документа, документів, що підтверджують право особи на отримання відповідного свідоцтва, та, в окремих випадках, родинні відносини між заявником та особою, щодо якої складено актовий запис цивільного стану.

Ураховуючи викладене, заявник може подати заяву про видачу витягу з Реєстру на Порталі Дія та за результатами її розгляду одержати відповідний документ у відділі державної реєстрації актів цивільного стану, до якого подано заяву, або за допомогою сервісу доставки оператора поштового зв’язку Укрпошта в межах області за місцем розташування відділу ДРАЦС.

*У разі внесення змін до законодавства консультація буде вважатися недійсною (14.10.2022).