Збільшити розмір шрифту

12.10.2022

Головна | Новини

«Міжархівний пошуковий портал» надає доступ до інформації близько 2 млн. сканкопій архівних документів

Сьогодні «Міжархівний пошуковий портал» надає доступ до інформації близько 2 млн. сканкопій архівних документів.

Згідно з даними ПП «Архівні інформаційні системи» онлайн ресурс «Міжархівний пошуковий портал» з моменту запуску відвідало 180 тисяч користувачів і кількість відвідувачів продовжує зростати.

За географією відвідувань лідерами залишаються громадяни України, серед іноземних громадян традиційно користуються порталом громадяни США, Польщі, Німеччини, Ізраїлю та інші.

В майбутньому Державна архівна служба України планує долучення до ресурсу всіх центральних та обласних архівів, щоб у перспективі зробити доступними онлайн десятки мільйонів справ, а це мільярди копій архівних документів.

Доступ до ресурсу: https://searcharchives.net.ua/

Довідково: 11 травня 2022 року в Укрінформі Державною архівною службою України презентовано «Міжархівний пошуковий портал», який дає можливість доступу через єдине вікно до цифрових ресурсів архівів в режимі 24/7.

Інформаційний ресурс створено за ініціативи та підтримки Анатолія Хромова, Голови Державної архівної служби України, ПП «Архівні інформаційні системи» у співпраці з Центральним державним архівом вищих органів влади та управління України, Центральним державним архівом громадських об’єднань України, Центральним державним архівом-музеєм літератури і мистецтва України на платформі ARCHIUM.