Збільшити розмір шрифту

30.09.2022

Головна | Новини

Щодо оформлення рішення уповноваженого органу управління юридичної особи та сплати адміністративного збору

Міністерство юстиції України з метою формування єдиної практики застосування законодавства у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань листом від 28 вересня 2022 року № 88720/8.4.3/32-22 (далі – лист Міністерства юстиції України) повідомляє наступне:

1. Справжність підписів на рішенні уповноваженого органу управління юридичної особи нотаріально засвідчується з обов'язковим використанням спеціальних бланків нотаріальних документів, крім рішень, створених на порталі електронних сервісів або з використанням Єдиного державного вебпорталу електронних послуг та підписаних з використанням КЕП, а також інших випадків, передбачених законом.

2. Зазначена норма поширюється на всі рішення уповноваженого органу управління юридичної особи, що мають наслідком проведення реєстраційних дій: щодо припинення юридичної особи; про затвердження персонального складу комісії з припинення юридичної особи; про перехід юридичної особи на діяльність на підставі модельного статуту чи про перехід на діяльність на підставі власного установчого документа та затвердження установчого документа, тощо.

3. У разі відмови в державній реєстрації адміністративний збір не повертається. Якщо протягом місяця з дня прийняття рішення про відмову заявником повторно подано документи для відповідної державної реєстрації, адміністративний збір не справляється.

4. При цьому обмежень щодо кола суб'єктів державної реєстрації, до яких можна повторно подати документи для проведення відповідної державної реєстрації без справляння адміністративного збору, не встановлено.

З листом Міністерства юстиції України можна ознайомитися за посиланням:

https://drive.google.com/file/d/1RX6E7Gy_aoGGeNQOPfVcdCZjoBXFS5dj/view?usp=sharing