Збільшити розмір шрифту Одесский форум

07.07.2022

Головна | Новини

29.06.2022 внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 № 164 «Деякі питання нотаріату в умовах воєнного стану»

Зокрема, положеннями постанови Кабінету Міністрів України від 24.06.2022 № 719 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо нотаріату та державної реєстрації в умовах воєнного стану» (далі – постанова № 719) закріплюється, що незавершені нотаріальні дії за зверненням особи, пов’язаної з росією, зупиняються, а у разі звернення такої особи за вчиненням нотаріальної дії нотаріус відмовляє у її вчиненні.

Ці обмеження діють до набрання чинності законом щодо врегулювання відносин за участю осіб, пов’язаних з державою-агресором, та не поширюються на нотаріальні дії із засвідчення справжності підпису на заяві про вихід з громадянства російської федерації та посвідчення заповіту військовополоненого, а також на звернення юридичних осіб, визначених абзацами п’ятим - восьмим підпункту 1 пункту 1 зазначеної постанови.

Також однією із норм постанови № 719 оновлено положення щодо перебігу строк для прийняття спадщини або відмови від її прийняття.

Відтепер такий строк зупиняється на час дії воєнного стану, але не більше ніж на чотири місяці. При цьому свідоцтво про право на спадщину видається спадкоємцям після закінчення строку для прийняття спадщини.