Збільшити розмір шрифту Одесский форум

03.06.2022

Головна | Новини

27.05.2022 Прийнято Постанову Кабінету Міністрів України № 634 «Про особливості оренди державного та комунального майна у період воєнного стану»

Постановою вносяться зміни до постанов Кабінету Міністрів України від 3 червня 2020 р. № 483 «Деякі питання оренди державного та комунального майна»  і від 28 квітня 2021 р. № 630 «Деякі питання розрахунку орендної плати за державне майно».

 

Постановою закріплено, що договори оренди державного та комунального майна, строк дії яких завершується у період воєнного стану, вважаються продовженими на період дії воєнного стану та протягом чотирьох місяців з дати припинення чи скасування воєнного стану, крім випадку, коли балансоутримувач з урахуванням законодавства, статуту або положення балансоутримувача про погодження уповноваженим органом управління, до сфери управління якого належить балансоутримувач, за 30 календарних днів до дати закінчення договору оренди повідомив орендодавцю та орендарю про непродовження договору оренди з підстав, визначених статтею 19 Закону. Норма щодо продовження договору, встановлена цим пунктом, не застосовується до договорів, щодо яких рішення про їх продовження прийнято на аукціоні і аукціон оголошено до дати набрання чинності цією постановою.

 

Для продовження договору оренди на строк, передбачений цим пунктом, заява орендаря та окреме рішення орендодавця не вимагаються.

 

Постановою також визначаються особливості дострокового припинення договорів оренди державного та комунального майна в період воєнного стану  за заявою орендаря.

 

Постановою передбачено, що:

  • на період воєнного стану і протягом трьох місяців після його припинення чи скасування, але у будь-якому разі до 31 грудня 2022 р., звільнено від орендної плати за договорами оренди державного і комунального майна фізичних осіб та ФОПів, які були призвані або прийняті на військову службу після оголошення воєнного стану, а також осіб, які використовують майно, розташоване в адміністративно-територіальних одиницях, у межах яких припиняється доступ користувачів до єдиних та державних реєстрів, власником яких є Міністерство юстиції, в умовах воєнного стану;
  • на період воєнного стану, але не довше ніж до 30 вересня 2022 р., звільняються від орендної плати за договорами оренди державного майна орендарі, які використовують майно, розміщене на територіях Київської, Чернігівської, Сумської, Харківської, Запорізької, Миколаївської областей і м. Києва (крім адміністративно-територіальних одиниць на визначених територіях), а також у закладах культури і освіти, якщо об'єкт було передано в оренду на погодинній основі;
  • на період воєнного стану, але не довше ніж до 30 травня 2022 р., звільнялися від орендної плати за договорами оренди державного майна, орендарі, які використовують майно, розміщене на територіях Кіровоградської, Дніпропетровської, Житомирської, Одеської областей.

 

Разом з тим, органи місцевого самоврядування отримали повноваження додатково приймати рішення щодо звільнень та знижок за договорами оренди комунального майна відповідно до Закону України «Про органи місцевого самоврядування в Україні».

 

Орендодавцям державного та комунального майна потрібно забезпечити нарахування орендної плати орендарям, а також продовження та припинення договорів оренди, відповідно до постанови, починаючи з 24 лютого 2022 року.

 

Постанова набрала чинності з дня її опублікування, а саме з 01 червня 2022 року.

 

З текстом Постанови можна ознайомитися за посиланням httpss://www.kmu.gov.ua/npas/pro-osoblivosti-orendi-derzhavnogo-ta-komunalnogo-majna-u-period-voyennogo-stanu-634-270522