Збільшити розмір шрифту Одесский форум

11.11.2021

Головна | Новини

Внесено зміни до процедури списання з балансу підприємств, установ, організацій багатоквартирних будинків, у яких розташовані приміщення приватної та інших форм власності

10 листопада 2021 року Кабінетом Міністрів України внесено зміни до процедури списання з балансу підприємств, установ, організацій багатоквартирних будинків, у яких розташовані приміщення приватної та інших форм власності

Відповідний проєкт постанови, розроблений Міністерством розвитку громад та територій України, прийнято 10 листопада на засіданні Кабінету Міністрів України.

Цим документом розширюється коло установ та організацій, які включають в себе поняття балансоутримувач, уточнюється механізм списання, а також розширюються права об’єднання співвласників багатоквартирного будинку під час процедури списання.

Порядок списання з балансу багатоквартирних будинків затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2016 року № 301.

Ініціатором списання може виступати:

  • балансоутримувач, який визначає, чи наявні у будинку приміщення приватної власності (в тому числі за допомогою інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно);
  • приватний власник чи власники приміщень шляхом звернення до балансоутримувача про початок процедури списання з балансу (процедура має бути розпочата у 10 денний термін з дня отримання повідомлення власників).

Про початок процедури списання балансоутримувач приймає розпорядчий документ.

Балансоутримувач затверджує склад комісії (не менше 5 осіб - представники балансоутримувача, ЖЕКу, управителя та співвласників). Комісія проводить огляд для визначення технічного стану будинку та складає акт, який потім подається балансоутримувачу. Процедура списання вважається завершеною після погодження акту про списання.