Збільшити розмір шрифту Одесский форум

26.03.2020

Головна | Новини

Мін’юст вирішив питання щодо неопрацьованих заяв у сфері держреєстрації

Останнім часом є непоодинокі випадки, коли суб’єкт державної реєстрації не в змозі забезпечити реалізацію прав громадян у повній мірі через відсутність необхідної кількості державних реєстраторів. Так, наприклад, в разі блокування доступу державного реєстратора до державних реєстрів або його звільнення може виникнути ситуація, коли суб’єкт державної реєстрації не може забезпечити розгляд заяви у сфері державної реєстрації. Таким чином заявник не може реалізувати своє право на зайняття підприємницькою діяльністю, володіти, та/або користуватися, та/або розпоряджатися майном у повному обсязі.

Міністерство юстиції України з метою вирішення зазначеного питання надало можливість територіальним органам, у разі отримання відповідних звернень, передавати права на обробку заяв у сфері державної реєстрації іншому суб’єкту державної реєстрації в межах району (міста).

Також, Міністерством вирішено питання щодо проведення реєстраційних дій у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань у разі неможливості взяття на облік реєстраційних справ суб’єктом державної реєстрації, який отримав реєстраційну справу у паперовій формі, шляхом проставлення зазначеної відмітки іншим суб’єктом державної реєстрації за дорученням територіального органу Міністерства юстиції України.

Для вирішення вищезазначених питань необхідно звертатися з відповідним зверненням до Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса).