Збільшити розмір шрифту Одесский форум

24.03.2020

Головна | Новини

Зміни до деяких законодавчих актів України під час коронавірусної хвороби (COVID-19)

17.03.2020 набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» №530-IX (далі – Закон).

Так, Законом встановлено, що з дня оголошення карантину на період встановлення карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) зупиняється перебіг строків звернення за отриманням та строків надання адміністративних та інших послуг, визначених законом. Перебіг цих строків продовжується з дня припинення карантину із урахуванням часу, що минув до його зупинення.

Звертаємо увагу, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020, у період з 12.03.2020 по 03.04.2020 на усій території України встановлено карантин.

На виконання вимог Закону, Кабінету Міністрів України доручено забезпечити прийняття нормативно-правових актів та подати на розгляд Верховної Ради України законопроекти, необхідні для врегулювання суспільних відносин, пов’язаних із встановленням карантину. Зокрема має врегульовуватися питання щодо призупинення обов’язку виконання основного зобов’язання, виконання якого забезпечене іпотекою, та недопущення звернення стягнення на предмет іпотеки на період дії карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19).