09.01.2020

Головна | Новини

Створення постійно діючих колегій з розгляду скарг у сфері державної реєстрації

Постановою Кабінету Міністрів України від 24.12.2019 № 1150, після її офіційного опублікування будуть внесені зміни до Порядку розгляду скарг у сфері державної реєстрації.

Так, для забезпечення колегіального розгляду скарг у сфері державної реєстрації Міністерством юстиції України чи територіальним органом утворюються постійно діючі колегії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації.

Міністерство юстиції України чи відповідний територіальний орган розглядає скаргу у сфері державної реєстрації не пізніше наступного робочого дня з дня її реєстрації на предмет встановлення підстав для відмови в її задоволенні, а також на предмет пересилання її за належністю Міністерству юстиції України чи іншому територіальному органу.

Південним міжрегіональним управлінням Міністерства юстиції (м. Одеса) буде створена постійно діюча колегія з розгляду скарг у сфері державної реєстрації, яка буде проводити свої засідання у місті Одеса.

Компетенція щодо розгляду скарг визначена у статтях 37 та 34 Законів України про державну реєстрацію нерухомості та бізнесу.

У зв’язку із визначенням місцезнаходження Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) в місті Одеса, скарги рекомендовано надсилати за адресою: м. Одеса, вул. Богдана Хмельницького, 34, 65007.

Зразки для написання скарг можна знайти за посиланням

Крім того, до Міністерства юстиції України можна подати скаргу через Портал державних послуг IGov. Для цього необхідно зайти на веб-сайт https://igov.gov.ua/, заповнити онлайн форму скарги, підписати її електронно-цифровим підписом та відправити до Міністерства юстиції.