Збільшити розмір шрифту Одесский форум

Проведено онлайн-лекції з державними реєстраторами прав на нерухоме майно на базі Миколаївського регіонального центру підвищення кваліфікації

     20.10.2020-21.10.2020 Південним міжрегіональним управлінням Міністерства юстиції (м. Одеса) та Миколаївським регіональним центром підвищення кваліфікації проведено онлайн-лекції у спеціальній короткостроковій програмі за темою: «Державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» з державними реєстраторами прав на нерухоме майно Миколаївської області.

     У заході прийняли участь начальник Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) Тимофій Дудін, в.о. першого заступника начальника Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) Роман Возняк, начальник Управління державної реєстрації Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) Іван Бестаєв, директор Миколаївського регіонального центру підвищення кваліфікації Дмитро Дибченко та інші.

     З метою уніфікації практики застосування законодавства учасники онлайн-лекції обговорили законодавчі вимоги щодо поновлення договорів оренди землі, переважного права орендаря на укладення договору оренди землі на новий строк, державної реєстрації речових прав на нерухоме майно на підставі судових рішень, вимоги до документів, що подаються для державної реєстрації прав, підстави зупинення розгляду заяви про державну реєстрацію прав, відмови в державної реєстрації прав тощо.

     Окремо зауважено на державній реєстрації права власності на підставі договору іпотеки, що містить застереження про задоволення вимог іпотекодержателя шляхом набуття права власності на предмет іпотеки та продовження дії мораторію на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті.