Збільшити розмір шрифту Одесский форум

Інформація щодо суб’єктів державної реєстрації, які здійснюють державну реєстрацію

У зв’язку із змінами до Законів України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» з 1 травня 2016 року територіальні органи юстиції припинили надавати адміністративні послуги з державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

 

Враховуючи наведене, звертаємо Вашу увагу, що з 01 травня 2016 року для отримання вищеназваних послуг Вам необхідно звертатись до райдержадміністрацій та міськвиконкомів (міст обласного значення) Балтської, Білгород-Дністровської, Біляївської, Ізмаїльської, Подільської, Теплодарської, Чорноморської, Южненської міської ради Одеської області, а також до Юридичного департаменту Одеської міської ради. Окрім цього, до Департаменту з надання адміністративних послуг Миколаївської міської ради, Миколаївської обласної державної адміністрації, Арбузинської, Баштанської, Березанської, Березнегуватської, Братської, Веселинівської, Вітовської, Вознесенської, Врадіївської, Доманівської, Єланецької, Казанківської, Кривоозерської, Миколаївської, Новобузької, Новоодеської, Очаківської, Первомайської, Снігурівської районної державної адміністрації Миколаївської області, в тому числі до Вознесенської, Очаківської, Первомайської, Южноукраїнської міської ради Миколаївської області. Херсонської, Новокаховської, Каховської міської ради Херсонської області, а також до Білозерської, Великолепетиської, Великоолександрівської, Верхньорогачицької, Високопільської, Генічеської, Голопристанської, Горностаївської, Івнівської, Каланчацької, Нижньосірогозької, Нововоронцовської, Новотроїцької, Скадовської, Чаплинскої, Олешківської районної державної адміністрації Херсонської області.

 

Крім того, Ви можете звернутись і до органів місцевого самоврядування, які прийняли рішення про здійснення повноважень суб’єктів державної реєстрації.

див. Додаток 1 Органи місцевого самоврядування, які прийняли рішення про здійснення повноважень суб’єктів державної реєстрації.

 

Також, державну реєстрацію нерухомості та бізнесу здійснюють нотаріуси.  

Увага!  02.11.2019 набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту права власності» від 03.10.2019 № 159-ІХ, яким із числа суб’єктів, що здійснюють повноваження у сфері державної реєстрації було виключено акредитованих суб’єктів. 

див. Додаток 2 Нотаріуси, що здійснюють державну реєстрацію нерухомості та бізнесу. 

 

Звертаємо Вашу увагу, що державна реєстрація речових прав на нерухоме майно здійснюється суб’єктами державної реєстрації (відповідними підрозділам райдержадміністрацій, виконкомів міських рад міст обласного значення, нотаріусами) в межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці,а державна реєстрація обтяжень на нерухоме майно здійснюється будь-якими органами державної реєстрації в межах України.

Державна реєстрація юридичних осіб на підставі документів, поданих у паперовій формі, здійснюється суб’єктами державної реєстрації в межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці. Державна реєстрація фізичних осіб-підприємців, на підставі документів, поданих у паперовій та електронній формі, а також державна реєстрація юридичних осіб, на підставі документів, поданих в електронній формі, проводиться незалежно від їх місцезнаходження.

 

Щодо реєстрації громадських формувань Вам необхідно звертатися до відділу державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань Управління державної реєстрації Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), яке знаходиться за адресою 

м. Одеса, вул. Старицького, буд.10 А.